EVENTS

21 Apr
Ibrahim Trio: East Meets West Live @Muzeum Manggha
  • 21.04.2024 (20:00)
  • Muzeum Manggha 📌 ul. Konopnickiej 26, Kraków
  • 60 zł
Hamdam with Wassim Ibrahim. Concert Tour in Lithuania (24-28.04.2024)

Concert Tour in Lithuania. 24-28 April, 2024.

Wieczór z Baśni 1001 Nocy: Wassim Ibrahim, Tomas Sanchez, Anna Mendak | Koncert + Pokaz tańca Orientalnego

Zapraszamy w niezwykłą muzyczno-taneczną podróż do krainy z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, z muzyką arabską i tańcem orientalnym. Zagra dla Państwa doświadczonych muzyków o różnych korzeniach kulturowych i muzycznych. Perkusista z Meksyku i instrumentalista z Damaszku, oboje na stałe mieszkający w Polsce, zapraszają słuchaczy w muzyczną podróż, podczas której posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krain.

Kultura Lewantu dla Pokoju: Wassim Ibrahim + Adeb Chamoun + inni | Katowice

A to dzięki koncertowi Wassima Ibrahima i Adeba Chamouna, którzy przedstawią repertuar Pieśni Lewantu. Będzie to muzyczna podróż, prezentująca starożytne melodie z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów.

Pieśni Lewantu. Koncert otwierający: Wokół zagadnień notacji muzycznej II. Mikrotonowość

W czwartek 11 kwietnia 2024 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Błękitnej na koncert otwierający konferencję Wokół zagadnień notacji muzycznej II. Mikrotonowość, pt. Pieśni Lewantu. Wystąpią: Wassim Ibrahim & Tomas Sanchez

Wassim Ibrahim & Tomas Sanchez | Koncert Muzyka Orientalnej | Wrocław

Zapraszamy na koncert Wassima Ibrahima (wokal i Oud) i Tomasa Sancheza (instrumenty perkusyjny), aby posłuchać dźwięków Orientu. Muzyczna trasa, podczas której odwiedzimy kilka krajów i posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów”

PASJA ŚWIATA Koncert Wielkopostny | Chór w Kontakcie | Kościół Przemienienia Pańskiego

„Pasja Świata” to nowa propozycja krakowskiego zespołu, któremu będą towarzyszyć: Rodrigo Barata - flet prosty Tomas Celis Sanchez - instrumenty perkusyjne Jacek Celer - kontrabas Dyrygent: Wassim Ibrahim

Chór w Kontakcie | Koncert Mistrzejowickie | Muzyka świata

Z cyklu Koncerty Mistrzejowickie. Muzyka świata. Koncert w wykonaniu Chóru w Kontakcie pod batutą wspaniałego muzyka i kompozytora, Wassima Ibrahima zapoczątkuje cykl Koncertów Mistrzejowickich w 2024 roku. Wstęp wolny

Mistyka Orientu | Wassim Ibrahim & Tomas Sanchez

Zapraszamy na koncert Wassima Ibrahima (wokal i Oud) i Tomasa Sancheza (instrumenty perkusyjny), aby posłuchać dźwięków Orientu. Muzyczna trasa, podczas której odwiedzimy kilka krajów i posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów”

Koncert Zespołu Muzyki Orientalnej

Wystąpią uczestnicy KURSU MUZYKI ORIENTALNEJ odbywającego się w Ilona Szczepańska - Studio Piosenki.

Gloria Świata – Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru w Kontakcie

"Wierzę, że za falą wszechmocnej nocy wznosi się czysta światłość, wierzę, że serce pogrążone w smutku odnajdzie pocieszenie.” Zapraszamy w świąteczną, wielokulturową podróż muzyczną: "Koncert kolęd ze Wschodu i Zachodu" pod batutą naszego przewodnika, Wassima Ibrahima. Ponownie w dużym i różnorodnym składzie połączonych grup Chóru w Kontakcie zaśpiewamy kolędy z wielu zakątków świata. W kameralnym kościele pw. śś. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Krakowie usłyszycie utwory m. in. w języku aramejskim, arabskim, angielskim, ukraińskim i polskim.