Mistyka Orientu | Muzyka Orientalny

📌 Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie

Koncert w wykonaniu Chóru w Kontakcie pod batutą wspaniałego muzyka i kompozytora, Wassima Ibrahima zapoczątkuje cykl Koncertów Mistrzejowickich w 2024 roku.
Wstęp wolny
Chór w Kontakcie pojawił się na na muzycznej mapie Krakowa wiosną 2015 roku. Od początku przyświecały mu idee różnorodności i wielokulturowości – zarówno w odniesieniu do prezentowanego repertuaru, jak i do składu osobowego.
Chór stał się miejscem spotkań profesjonalnych muzyków i początkujących amatorów, ludzi starszych i młodszych, wykonujących różne zawody, oddających się rozmaitym pozamuzycznym pasjom, wywodzących się z bliższych i dalszych zakamarków Europy i Świata.
Ma na swoim koncie wiele występów w krakowskich instytucjach kultury i sztuki. Grupa występowała m.in. w Instytucie Goethego, Międzynarodowym Centrum Kultury czy Teatrze Groteska (w ramach Cracow Orient Festival). Chórzyści mają w swoim dorobku także koncerty charytatywne – najważniejszy, którym mogą się pochwalić to występ dla Nury z Aleppo zorganizowany przez Polską Misję Medyczną, podczas którego wystąpili u boku Agi Zaryan i Grzegorza Turnaua. W październiku 2018 roku zaśpiewali z kolei dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i ich opiekunów. Mają w swoim dorobku także koncert zagraniczny we francuskim Montresorze latem 2017 roku. Oprócz koncertów gościnnych regularnie można ich zobaczyć i usłyszeć w ich stałym miejscu spotkań, czyli w Kontakcie. Przestrzeni ruchu i tańca przy ulicy Szpitalnej w Krakowie.
W repertuarze Chóru w Kontakcie znaleźć można zarówno utwory wielkich kompozytorów – Bacha czy Mozarta, muzykę renesansową, utwory znane z filmów, jak i melodie tradycyjne z całego świata. Chór czerpie garściami z bogactwa muzyki orientalnej, ale wśród wykonywanych przez niego utworów nie brakuje kompozycji z Afryki, Ameryki czy Dalekiego Wschodu. Jego koncerty zabierają słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata, przybliżają to, co obce i otwierają oczy na to, co nieznane.

więcej wydarzenie

Hamdam with Wassim Ibrahim. Concert Tour in Lithuania (24-28.04.2024)

Concert Tour in Lithuania. 24-28 April, 2024.

Ibrahim Trio: East Meets West Live @Muzeum Manggha

Zapraszamy na niezwykły wieczór muzyczny z udziałem zespołu Ibrahim Trio, który przeniesie nas w podróż po dźwiękowych krainach, łącząc wpływy muzyczne ze Wschodu i Zachodu. Trio składa się z trzech wybitnych solistów: Wassima Ibrahima (oud, wokal), Joachima Mencela (lira korbowa, fortepian) oraz Szymona Madaja (perkusja).

Wieczór z Baśni 1001 Nocy: Wassim Ibrahim, Tomas Sanchez, Anna Mendak | Koncert + Pokaz tańca Orientalnego

Zapraszamy w niezwykłą muzyczno-taneczną podróż do krainy z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, z muzyką arabską i tańcem orientalnym. Zagra dla Państwa doświadczonych muzyków o różnych korzeniach kulturowych i muzycznych. Perkusista z Meksyku i instrumentalista z Damaszku, oboje na stałe mieszkający w Polsce, zapraszają słuchaczy w muzyczną podróż, podczas której posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krain.

Kultura Lewantu dla Pokoju: Wassim Ibrahim + Adeb Chamoun + inni | Katowice

A to dzięki koncertowi Wassima Ibrahima i Adeba Chamouna, którzy przedstawią repertuar Pieśni Lewantu. Będzie to muzyczna podróż, prezentująca starożytne melodie z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów.