Wieczór z Baśni 1001 Nocy
Wassim Ibrahim, Tomas Sanchez, Anna Mendak
Koncert + Pokaz tańca Orientalnego

CECHOWNIA
📌 ul. Bojkowska 35a, Gliwice

 

Zapraszamy w niezwykłą muzyczno-taneczną podróż do krainy z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, z muzyką arabską i tańcem orientalnym.

Zagra dla Państwa doświadczonych muzyków o różnych korzeniach kulturowych i muzycznych. Perkusista z Meksyku i instrumentalista z Damaszku, oboje na stałe mieszkający w Polsce, zapraszają słuchaczy w muzyczną podróż, podczas której posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krain.

Wassim Ibrahim to mieszkający w Polsce syryjski wokalista i instrumentalista. Swoją przygodę muzyczną rozpoczął już w wieku sześciu lat od gry na flecie i lutni oud. Studiował w High Institute of Music (Wydział Teorii i Kompozycji) w Damaszku, gdzie później wykładał m.in. historię muzyki międzynarodowej, oraz w Krakowie na Akademii Muzycznej, gdzie uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej. Do Polski przyjechał w 2013 roku i zamieszkał w Krakowie. Tutaj założył i prowadzi amatorski Chór w Kontakcie (Przestrzeń Ruchu i Tańca), który w 2019 r. został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości.

Tomas Celis Sanchez to perkusista o korzeniach kubańskich, pochodzący z Meksyku. Tam też ukończył Akademię Muzyczną, a w Polsce mieszka już od ponad dwudziestu lat. Współpracował z takimi muzykami jak (m.in.) John Taylor, Derrick McKenzie (Jamiroquai), Kelvin Sholar, Jarosław Śmietana, Leszek Możdżer, Paweł Kaczmarczyk, Bernard Maseli, Krzysztof Ścierański, Raz Dwa Trzy, Justyna Steczkowska czy Anna Maria Jopek.

Taniec orientalny popularnie zwany tańcem brzucha to niezwykła sztuka mająca swoje korzenie w starożytnym Egipcie, czerpiąca z bogatego folkloru tańców arabskich.

To najbardziej kobieca i zmysłowa forma tańca, charakteryzująca się miękkimi ruchami bioder i brzucha oraz przepięknymi ozdobnymi ruchami rąk w takt niezwykłej, orientalnej muzyki. W wykonaniu kobiety jest esencją jej indywidualnej energii, formą ekspresji, zmysłowym i egzotycznym spektaklem.

W programie wieczoru różne odsłony tańca arabskiego, klasyczny taniec orientalny, folklor arabski i fuzja orientalna.

więcej wydarzenie

Hamdam with Wassim Ibrahim. Concert Tour in Lithuania (24-28.04.2024)

Concert Tour in Lithuania. 24-28 April, 2024.

Ibrahim Trio: East Meets West Live @Muzeum Manggha

Zapraszamy na niezwykły wieczór muzyczny z udziałem zespołu Ibrahim Trio, który przeniesie nas w podróż po dźwiękowych krainach, łącząc wpływy muzyczne ze Wschodu i Zachodu. Trio składa się z trzech wybitnych solistów: Wassima Ibrahima (oud, wokal), Joachima Mencela (lira korbowa, fortepian) oraz Szymona Madaja (perkusja).

Wieczór z Baśni 1001 Nocy: Wassim Ibrahim, Tomas Sanchez, Anna Mendak | Koncert + Pokaz tańca Orientalnego

Zapraszamy w niezwykłą muzyczno-taneczną podróż do krainy z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, z muzyką arabską i tańcem orientalnym. Zagra dla Państwa doświadczonych muzyków o różnych korzeniach kulturowych i muzycznych. Perkusista z Meksyku i instrumentalista z Damaszku, oboje na stałe mieszkający w Polsce, zapraszają słuchaczy w muzyczną podróż, podczas której posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krain.

Kultura Lewantu dla Pokoju: Wassim Ibrahim + Adeb Chamoun + inni | Katowice

A to dzięki koncertowi Wassima Ibrahima i Adeba Chamouna, którzy przedstawią repertuar Pieśni Lewantu. Będzie to muzyczna podróż, prezentująca starożytne melodie z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów.