04 kwi

Wassim Ibrahim & Tomas Sanchez | Koncert Muzyka Orientalnej | Wrocław

Zapraszamy na koncert Wassima Ibrahima (wokal i Oud) i Tomasa Sancheza (instrumenty perkusyjny), aby posłuchać dźwięków Orientu. Muzyczna trasa, podczas której odwiedzimy kilka krajów i posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów”

More Details
11 kwi

Pieśni Lewantu. Koncert otwierający: Wokół zagadnień notacji muzycznej II. Mikrotonowość

W czwartek 11 kwietnia 2024 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Błękitnej na koncert otwierający konferencję Wokół zagadnień notacji muzycznej II. Mikrotonowość, pt. Pieśni Lewantu. Wystąpią: Wassim Ibrahim & Tomas Sanchez

More Details
27 sty

Koncert Zespołu Muzyki Orientalnej

Wystąpią uczestnicy KURSU MUZYKI ORIENTALNEJ odbywającego się w Ilona Szczepańska - Studio Piosenki.

More Details
11 lut

Chór w Kontakcie | Koncert Mistrzejowickie | Muzyka świata

Z cyklu Koncerty Mistrzejowickie. Muzyka świata. Koncert w wykonaniu Chóru w Kontakcie pod batutą wspaniałego muzyka i kompozytora, Wassima Ibrahima zapoczątkuje cykl Koncertów Mistrzejowickich w 2024 roku. Wstęp wolny

More Details
10 gru

East by Southwest Duo | Wassim Ibrahim & Ethan Smith

More than a musical experience this project aims to embrace and envelop the audience with a unique interpretation of the sounds of the Orient. A meridional soundscape blending the musky breeze of the oud, the earthy whispers of the alto-saxophone and the microtonal vocal ornaments typical of the Levant.

More Details
17 lis

Wassim Ibrahim | Pieśni Lewantu

Starożytny region pełen miłości, spokoju, i umiłowania sztuki. Taki krajobraz wyłania się z dźwięków, którymi otuli nas Wassim Ibrahim podczas koncertu 'improwizacja Lewantu'. To muzyczna podróż poprzez kilka krajów i krain, pełna archaicznych melodii oraz pieśni w językach aramejskim i arabskim. 

More Details
13 gru

Ethnic Sound Alliance

Ethnic Sound Alliance / to niesamowite przymierze muzyczne. Elektronika + Dźwięki i śpiew orientu. Klaudiusz Iciek zaprosił do współpracy wybitnych muzyków: Wassim Ibrahim Syria - Oud / śpiew i Thomas Celis Sanchez / Meksyk - instrumenty perkusyjne.

More Details
13 sty

Muzyka Etniczna (koncert studentów klasy dra Wassima Ibrahima)

Wydział Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej zaprasza na koncert studentów klasy dra Wassima Ibrahima. W trakcie koncertu zostaną zaprezentowane kompozycje z różnych kultur Wschodu, opartych na orientalnych systemach muzycznych. Każda z nich zaprezentuje odmienny styl i charakter, nawiązując do różnych aspektów ludzkiego życia: naszych korzeni, dzieciństwa, języka, roli muzyki w naszym otoczeniu. Kompozycje wokalno-instrumentalne zostaną wykonane w różnorodnych językach: aramejskim, arabskim, perskim, sefardyjskim i.in.

More Details
20 sty

Warsztaty śpiewu orientalnego

Każdy ma swój charakter, swoje uczucia, język i tło muzyczne. Nasze reakcje czy radzenie sobie z rzeczywistością są powiązane z dzieciństwem, językiem matki i geograficznymi korzeniami każdego z nas. Zwłaszcza tradycje muzyczne wiążemy ze szkołą, z regionem, obecnością muzyki i naszą aktywnością. Spotkajmy się i podzielmy językiem muzycznym, a może będziemy mogli uczestniczyć we wspieraniu jedności między ludźmi na świecie poprzez Muzykę i Miłość. Jeśli chcesz krzyczeć, śpiewać, mówić (a nawet płakać), dołącz do nas.

More Details
24 sty

Gloria Świata – Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru w Kontakcie

"Wierzę, że za falą wszechmocnej nocy wznosi się czysta światłość, wierzę, że serce pogrążone w smutku odnajdzie pocieszenie.” Zapraszamy w świąteczną, wielokulturową podróż muzyczną: "Koncert kolęd ze Wschodu i Zachodu" pod batutą naszego przewodnika, Wassima Ibrahima. Ponownie w dużym i różnorodnym składzie połączonych grup Chóru w Kontakcie zaśpiewamy kolędy z wielu zakątków świata. W kameralnym kościele pw. śś. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Krakowie usłyszycie utwory m. in. w języku aramejskim, arabskim, angielskim, ukraińskim i polskim.

More Details