Kultura Lewantu dla Pokoju:
Wassim Ibrahim + Adeb Chamoun + inni

Piąty Dom
📌 ul. Jana Matejki 2, Katowice

Niech muzyka i poezja uczyni Wschód Bliższym.
 
A to dzięki koncertowi Wassima Ibrahima i Adeba Chamouna, którzy przedstawią repertuar “Pieśni Lewantu”. Muzyczna podróż, podczas której odwiedzimy kilka krajów i posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów.
 
O sztuce arabskiej, a szczególnie o literaturze rozmawiać będą akademiccy eksperci dr Beata Abdallah-Krzepkowska i dr hab. prof. Yousef Sh’hadeh, którego twórczość poznamy bliżej w trakcie rozmowy. Przedstawione zostaną sylwetki najwybitniejszych twórców pisarzy lewantyńskich, poznamy poezję i jej znaczenie dla ludności kultury Orientu.
 
🇵🇸 Nieustannie wspieramy ofiary strasznego ludobójstwa w Palestynie.
📚 Podczas naszego wydarzenia odbędzie się również kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany Fundacji Lekarzy Bez Granic pomagających w Strefie Gazy.

więcej wydarzenie

Hamdam with Wassim Ibrahim. Concert Tour in Lithuania (24-28.04.2024)

Concert Tour in Lithuania. 24-28 April, 2024.

Ibrahim Trio: East Meets West Live @Muzeum Manggha

Zapraszamy na niezwykły wieczór muzyczny z udziałem zespołu Ibrahim Trio, który przeniesie nas w podróż po dźwiękowych krainach, łącząc wpływy muzyczne ze Wschodu i Zachodu. Trio składa się z trzech wybitnych solistów: Wassima Ibrahima (oud, wokal), Joachima Mencela (lira korbowa, fortepian) oraz Szymona Madaja (perkusja).

Wieczór z Baśni 1001 Nocy: Wassim Ibrahim, Tomas Sanchez, Anna Mendak | Koncert + Pokaz tańca Orientalnego

Zapraszamy w niezwykłą muzyczno-taneczną podróż do krainy z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, z muzyką arabską i tańcem orientalnym. Zagra dla Państwa doświadczonych muzyków o różnych korzeniach kulturowych i muzycznych. Perkusista z Meksyku i instrumentalista z Damaszku, oboje na stałe mieszkający w Polsce, zapraszają słuchaczy w muzyczną podróż, podczas której posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krain.

Kultura Lewantu dla Pokoju: Wassim Ibrahim + Adeb Chamoun + inni | Katowice

A to dzięki koncertowi Wassima Ibrahima i Adeba Chamouna, którzy przedstawią repertuar Pieśni Lewantu. Będzie to muzyczna podróż, prezentująca starożytne melodie z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów.