Gloria Świata | Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru w Kontakcie

📌 Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Krakowie | ulica św. Jana 8

„Wierzę, że za falą wszechmocnej nocy wznosi się czysta światłość,
wierzę, że serce pogrążone w smutku odnajdzie pocieszenie”
Zapraszamy w świąteczną, wielokulturową podróż muzyczną: „Koncert kolęd ze Wschodu i Zachodu” pod batutą naszego przewodnika, Wassima Ibrahima.
Ponownie w dużym i różnorodnym składzie połączonych grup Chóru w Kontakcie zaśpiewamy kolędy z wielu zakątków świata. W kameralnym kościele pw. śś. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Krakowie usłyszycie utwory m. in. w języku aramejskim, arabskim, angielskim, ukraińskim i polskim.
 
Zagrają z nami:
Zofia Trystuła – obój, duduk
Tomas Celis Sanchez – instrumenty perkusyjne
Aleksander Kwietniak – klarnet, lira korbowa
Siostra Wanda – organy
 
WSTĘP WOLNY

💿 Po koncercie będziecie mieli możliwość zakupu naszej płyty „Gloria of the World”, składającej się z 13 hymnów, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych, reprezentujących różne kultury i tradycje. Album ten to symboliczna „cegiełka” – wszelkie kwoty uzyskane z jego sprzedaży przeznaczamy na rozwój naszego Chóru.

więcej wydarzenie

Hamdam with Wassim Ibrahim. Concert Tour in Lithuania (24-28.04.2024)

Concert Tour in Lithuania. 24-28 April, 2024.

Ibrahim Trio: East Meets West Live @Muzeum Manggha

Zapraszamy na niezwykły wieczór muzyczny z udziałem zespołu Ibrahim Trio, który przeniesie nas w podróż po dźwiękowych krainach, łącząc wpływy muzyczne ze Wschodu i Zachodu. Trio składa się z trzech wybitnych solistów: Wassima Ibrahima (oud, wokal), Joachima Mencela (lira korbowa, fortepian) oraz Szymona Madaja (perkusja).

Wieczór z Baśni 1001 Nocy: Wassim Ibrahim, Tomas Sanchez, Anna Mendak | Koncert + Pokaz tańca Orientalnego

Zapraszamy w niezwykłą muzyczno-taneczną podróż do krainy z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, z muzyką arabską i tańcem orientalnym. Zagra dla Państwa doświadczonych muzyków o różnych korzeniach kulturowych i muzycznych. Perkusista z Meksyku i instrumentalista z Damaszku, oboje na stałe mieszkający w Polsce, zapraszają słuchaczy w muzyczną podróż, podczas której posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krain.

Kultura Lewantu dla Pokoju: Wassim Ibrahim + Adeb Chamoun + inni | Katowice

A to dzięki koncertowi Wassima Ibrahima i Adeba Chamouna, którzy przedstawią repertuar Pieśni Lewantu. Będzie to muzyczna podróż, prezentująca starożytne melodie z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów.