Warsztaty śpiewu orientalnego

Cafe Pensjonat Lanckporona 📌 Floriańska 18/3 (Kraków)

Warsztaty śpiewu orientalnego z Wassimem Ibrahimem.
 
„Każdy ma swój charakter, swoje uczucia, język i tło muzyczne. Nasze reakcje czy radzenie sobie z rzeczywistością są powiązane z dzieciństwem, językiem matki i geograficznymi korzeniami każdego z nas. Zwłaszcza tradycje muzyczne wiążemy ze szkołą, z regionem, obecnością muzyki i naszą aktywnością. Spotkajmy się i podzielmy językiem muzycznym, a może będziemy mogli uczestniczyć we wspieraniu jedności między ludźmi na świecie poprzez Muzykę i Miłość. Jeśli chcesz krzyczeć, śpiewać, mówić (a nawet płakać), dołącz do nas. Zapraszamy na warsztaty muzyki orientalnej, w trakcie których będziemy śpiewać i podejmować gry muzyczne.” — Wassim Ibrahim.
 
Program warsztatów obejmuje:
– wstęp do teorii muzyki
– śpiew w wielu językach
– rytmy – improwizację.
 
Warsztaty trwają w godz. 12:00-16:00 z przerwą obiadową ½ h.
 
Koszt: 150 zł/os. (w cenie udziału w warsztatach jest także bilet na kameralny koncert Wassima Ibrahima w Cafe Pensjonat w tym samym dniu, zob.: ( ).
 
Warunkiem udziału jest zapisanie się na warsztaty poprzez emaila: cafepensjonat@gmail.com i wcześniejsza zapłata za udział przelewem (150 zł).
Można zamówić obiad wegetariański w Cafe Pensjonat w cenie 40 zł (zupa i drugie danie).

więcej wydarzenie

Hamdam with Wassim Ibrahim. Concert Tour in Lithuania (24-28.04.2024)

Concert Tour in Lithuania. 24-28 April, 2024.

Ibrahim Trio: East Meets West Live @Muzeum Manggha

Zapraszamy na niezwykły wieczór muzyczny z udziałem zespołu Ibrahim Trio, który przeniesie nas w podróż po dźwiękowych krainach, łącząc wpływy muzyczne ze Wschodu i Zachodu. Trio składa się z trzech wybitnych solistów: Wassima Ibrahima (oud, wokal), Joachima Mencela (lira korbowa, fortepian) oraz Szymona Madaja (perkusja).

Wieczór z Baśni 1001 Nocy: Wassim Ibrahim, Tomas Sanchez, Anna Mendak | Koncert + Pokaz tańca Orientalnego

Zapraszamy w niezwykłą muzyczno-taneczną podróż do krainy z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, z muzyką arabską i tańcem orientalnym. Zagra dla Państwa doświadczonych muzyków o różnych korzeniach kulturowych i muzycznych. Perkusista z Meksyku i instrumentalista z Damaszku, oboje na stałe mieszkający w Polsce, zapraszają słuchaczy w muzyczną podróż, podczas której posłuchamy starożytnych melodii z kultur Mezopotamii i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krain.

Kultura Lewantu dla Pokoju: Wassim Ibrahim + Adeb Chamoun + inni | Katowice

A to dzięki koncertowi Wassima Ibrahima i Adeba Chamouna, którzy przedstawią repertuar Pieśni Lewantu. Będzie to muzyczna podróż, prezentująca starożytne melodie z kultur Mezopotamii, Turcji, Egiptu i Lewantu, w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów.